علامت اصفهان انتخابات در اصفهان مینو خالقی

علامت: اصفهان انتخابات در اصفهان مینو خالقی انتخابات مجلس نمایندگان مجلس انتخابات مجلس دهم اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی کنار تلفن همراه‌تان نخوابید

دپارتمان سلامت کالیفرنیا هشدار داد که مردم باید گوشی‌های تلفن خود را حداقل به اندازه یک دست دورتر از خودشان نگه دارند تا خطرات حاصل از امواج رادیویی و آسیب‌های

کنار تلفن همراه‌تان نخوابید

کنار گوشی تان نخوابید

عبارات مهم : سلامت

دپارتمان سلامت کالیفرنیا هشدار داد که مردم باید گوشی های تلفن خود را حداقل به اندازه یک دست دورتر از خودشان نگه دارند تا خطرات حاصل از امواج رادیویی و آسیب های وارده به سلامتی آن ها کم کردن یابد.

به گزارش ایسنا ، در پی شواهدی که نشان می دهد استفاده از گوشی با خطر مبتلا شدن به سرطان، کم کردن توجه، بیماری های روانی و ناباروری مرتبط هست، دپارتمان سلامت کالیفرنیا دستورالعمل هایی را جهت کم کردن قرار گرفتن در معرض امواج رادیویی منتشر کرده است.

تبادل اطلاعات در گوشی های گوشی تلفن همراه با استفاده از فرکانس های پایین سیگنال های رادیویی صورت می گیرد که ممکن است ما را در معرض امواج رادیویی ناسالم قرار دهد، به خاص زمانی که فایل هایی با حجم اوج را دانلود یا پخش می کنیم.

دپارتمان سلامت کالیفرنیا اعلام کرد: تحقیقات نتوانسته اند به طور دقیق ثابت کنند که امواج گوشی های تلفن خطرناک هستند، ولی مطالعات کافی مبنی بر ارتباط این دو وجود دارد و به خصوص باید در مورد کودکان محتاط باشیم.

این گروه کالیفرنیایی توصیه کردند که باید از هدست ها استفاده شود و به هنگام خواب نباید گوشی همراه را زیر بالش و یا روی تخت خواب قرار داد و همچنین نباید آنها را در جیب یا کمربند حمل کرد.

این هشدار ایالتی بعد از آن صادر شد که مسئولان چندین شهر از جمله برکلی و سانفرانسیسکو هشدار هایی محلی صادر کردند که شهروندان باید بین خود و گوشی ارزش فاصله ایجاد کنند.

انرژی حاصل از فرکانس رادیویی(RF) که گوشی ها جهت انتقال اطلاعات استفاده می کنند در پایین ترین درجه خطر قرار دارند، ولی تحقیقات نشان می دهد که نزدیکی مکرر گوشی به بدن احتمالا جهت به خطر انداختن ما کافی خواهد بود.

دکتر دورا دیویس از موسسه “تضمین سلامت زیست محیطی”( Environmental Health Trust) می گوید: نگه داشتن گوشی به طور مستقیم بر روی بدن خوب نیست.

وی افزود: در واقع سازنده های تلفن همراه، خودشان موافق وجود این امواج هستند. به طور مثال شرکت اپل، هشداری با عنوان “قرار گرفتن در معرض امواج رادیویی را دربخش تنظیمات آیفون قرار داده است.

در این هشدار آمده است که تابش امواج رادیویی در آیفون در حدود فاصله 5 میلی متری گوشی از بدن، که تقریبا به ضخامت نوک خودکار هست، مورد آزمایش قرار گرفته هست. این میزان مورد تایید شرکت استانداردهای ایمنی آمریکا می باشد. همچنین توصیه میکند که بازدیدکنندگان با استفاده از اسپیکر گوشی و هندزفری، قرار گرفتن در معرض گوشی را کم کردن دهند.

وی می افزاید، اکثر مردم از این مطلب آگاهی ندارند که یک بخش مشخص هشدار مبنی بر دور نگه داشتن گوشی از بدن در تلفن های همراه وجود دارد.

دکتر دیویس گفت: این مسئله نیز دلواپس کننده است که اغلب والدین از این هشدارها آگاهی نداشته و فرزندانشان را نیز آگاه نمی سازند.

اطلاعیه این گروه نشان می دهد که امواج رادیویی ممکن است راحت تر از بزرگسالان، به مغز کودکان نفوذ کنند. همچنین این امواج آسیب بیشتری به مغز کودکانی می زند، که در حال رشد هستند.

شواهد همچنین حاکی از آن است که امواج حاصل از گوشی های تلفن ممکن است باعث ایجاد تومور در بخش هایی از بدن همچون مغز و گوش شوند که در تماس بیشتری با گوشی هستند.

کمتر از یک هفته پیش دولت فرانسه بردن گوشی به مدارس ابتدایی و راهنمایی این کشور را ممنوع اعلام کرد. گرچه که نشانه از این ممنوعیت در مدارس ابتدایی، به علت سلامت روانی دانش آموزان بود، ولی تحسین متخخصانی را برانگیخت که دلواپس این امواج رادیویی بودند.

تحقیقات در فرانسه در رابطه با اثرات مخرب این امواج بر روی سلامت جسمانی نیز ادامه دارد.

تحقیقات دیگری نشان می دهد که ارتباطی نیرومند بین فرکانس های رادیویی و تعداد و کیفیت اسپرم در مردان وجود دارد.

این تحقیقات که در کشورهای مختلفی انجام شده است هست، نشان می دهد که مردانی که گوشی همراه خود را در مدت طولانی در جیب خود قرار می دهند، کمترین تعداد اسپرم سازی را دارند.

سیگنال های حاصل از گوشی های فعلی ضعیف هستند ولی زمانی که صحبت از تاثیرات زیستی این سیگنال ها به میان می آید، قدرت سیگنال ها مسئله مهمی نیست، بلکه ماهیت نامنظم آن ها اهمیت پیدا می کنند.

کنار تلفن همراه‌تان نخوابید

واژه های کلیدی: سلامت | همراه | سیگنال | سلامتی | سیگنال | تحقیقات | استفاده | تلفن همراه | تلفن همراه | گوشی همراه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs